Danair - NRG2GDF-54-HC - Freezer - 2 Glass Door - 54 Inch
Asset number: 121749
Rent-Try-Buy for just:
4.13
/ day
Excl. taxes
Or buy outright: 2,280.00
Learn how Rent-Try-Buy works with flexible weekly payments
  • 54in (W) x 31.25in (D) x 82.5in (H)
  • Weight: 507lb
  • Location: British columbia
Features
2 Glass Door Freezer - Cosmetic Damage. Features Temp: -10 to 0 F (-23 to -18 C), Self-closing double pane glass doors with positive seal, Adjustable heavy-duty PVC coated shelves, LED lighting, Electronic control system, High side: 320 psig Low side: 180 psig, R290 Refrigerant, 1000 W 10.6 A, 115 V/ 60 Hz/ 1Ph, 54W X 31.25D X 82.5H, 507Lbs, Please Note: Only photographed accessories are included
Specifications
  • Model
    NRG2GDF-54-HC
    Make
    Danair
  • Width
    54in
    Height
    82.5in
  • Depth
    31.25in