Garland ED-15THSE Electric Hot Plate - 2 Burner
Asset number: 119369
Rent-Try-Buy for just:
0.45
/ day
Was 2.54 /day You save 82%
Excl. taxes
Or buy outright: 250.00 Was 1,400.00
Learn how Rent-Try-Buy works with flexible weekly payments
  • 24in (W) x 15in (D) x 35.25in (H)
  • Weight: 90lb
  • Location: British columbia
Features
Electric Hot Plate - 2 Burner. Features Two 7.5 inch diameter sealed elements, Each element controlled by a switch with six heat positions, Heat-On indicating lamps, Automatically cycles down to a low heat when left unused, NSF / cCSAus, Amps 8.3 / 8.3 / 14.4, Each element rated 2000 watts, 4.0kW, 208Vz/60Hz/3Ph, 24W X 15D X 35.25H, 90 Lbs, Please Note: Only photographed accessories are included
Specifications
  • Model
    ED-15THSE
    Make
    Garland
  • Width
    24in
    Height
    35.25in
  • Depth
    15in